• Przechowalnia 0
 • Szukaj

  Wpisz szukany produkt


  Wyszukiwanie zaawansowane
  O firmie

  [Upcycling] - jest to forma przetwarzania wtórnego "odpadów", w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. [za Wikipedia.pl]


  Firma -Crazy Daisy- na warsztat wzięła sobie - odzież używaną oraz wszelkie dodatki z odzysku. Z niepotrzebnych już nikomu rzeczy, staramy się tworzyć nowe, użyteczne przedmioty.


  Każda stworzona przez nas rzecz jest jedyna w swoim rodzaju - ponieważ powstaje tylko w jednym egzemplarzu.

  Dlaczego upcycling ?


  Pomysł przerabiania starych rzeczy na nowe, pojawił się podczas tak prozaicznej czynności jaką jest sprzątanie szafy na wiosnę. Ubrania w których już nie będziemy chodzić, jeśli są w dobrym stanie, oddajemy innym, którym mogą się jeszcze przydać. Są jednak takie, które już w zasadzie do noszenia się nie nadają (czyli: uszkodzone, nie modne, przerabiane itd…) jednak: materiał fajny, ciekawe guziki, sprawny suwak lub ładna aplikacja, a i sentyment nie pozwala tak po prostu wyrzucić do kosza.


  Dlatego - nasze produkty są:  * Ręcznie robione - Wszystkie prezentowane tutaj przytulaki, są wykonane "od A do Z" przez "Crazy Daisy".

  * Niepowtarzalne - Każda rzecz jest tu niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Każda jest unikatowa i niemożliwa do całkowitego odwzorowania jej w kolejnym egzemplarzu.

  * Eko / Upcycligowe - Większość materiałów wykorzystywanych do tworzenia naszych produktów, pochodzi z recyklingu (odzysku) – używane swetry, polary, koszule, wyprute zamki, jak i guziki czy koronki. W ten sposób pozornie nieprzydatne rzeczy, które mogłyby wylądować w koszu, zyskują nowe, lepsze życie.

  * Bezpieczne - Do wypełnień przytulanek, poduszek, siedzisk itd ... używamy nowych mieszanek poliestrowo-silikonowych, pianek oraz ścinków materiałów. Użyte materiały są prane i czyszczone.

  * Sentymentalne - Ulubiona koszula lub bluza może jeszcze z czasów liceum, studiów, włóczki,suwaki, sznurki z krawieckich zbiorów babć, mam i cioć. Za naszymi rzeczami zawsze kryje się jakaś historia, zaangażowanie i wsparcie bliskich osób, poświęcony czas
  i podrzucane pomysły.  Mamy nadzieję, że nasze propozycje oraz produkty spotkają się z waszym uznaniem i poparciem. Bo przecież - jak mawiał klasyk - "Trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: co lubię w życiu robić? A potem - zacząć to robić" - I my kierując się tym przesłaniem ... po prostu zaczęliśmy :)

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.