Najlepsze książki fantasy

Garść wiedzy o Fantasy

Fantasy to jest jeden z gatunków literackich lub też filmowych, który korzysta z motywów magicznych, czy istot nadprzyrodzonych. Książki Fantasy często mają w sobie inspirację w mitologiach, legendach. Dzieła te często korzystają również z motywów współczesnych wierzeń, czego dobrym przykładem jest choćby słynna Narnia, która pięknie pokazuje motyw walki dobra z złem oraz poświęcenia. 

Jakie Fantasy warto przeczytać? 

Władca Pierścieni. 

Słynny już ,,Władca Pierścieni” to dzieło wielkiego pisarza J.R.R Tolkiena, który został uznany za współczesnego ojca gatunku Fantasy. Władca Pierścieni przenosi nas do fantastycznego świata Śródziemia, zamieszkałego przez królestwa elfów, krasnoludów jak i ludzi. W świecie tym nie brakuje również zła w postaci mrocznych istot czy magów. Motyw tego działa przedstawia nam walkę dobra ze złem oraz siłę istot pozornie słabych. Świat Tolkiena cechują się również bogatym opisem świata, co da upust naszej wyobraźni.

Saga o Wiedźminie 

Niewątpliwie wielu z nas już słyszało o dziele Andrzeja Sapkowskiego. Faktem jest, że słynny ,,Wiedźmin” jest już znany na całym świecie. Dzieło to łączy w sobie elementy polskiej kultury i tradycji łącząc w to elementy świata Fantasy. W dziele tym nie brakuje wszelkich mrocznych istot, choć niejednokrotnie to człowiek okazują się największą bestią. W ten świat zabierze nas Geralt z Rivi, wiedźmin stworzony do zabijania potworów. książki do kupienia Andrzeja Sapkowskiego zdecydowanie warto przeczytać 

Opowieści z Narnii

Dobrze nam znane Opowieści z Narnii, musiały się pojawić na tej liści. Dzieło C.S Lewisa zachwyca do dziś pod wieloma względami prezentacji świata i przeniesienia słynnych motywów religijnych do świata Fantasy, zachowując przesłanie i szacunek. Dzieło często poleca się młodszym odbiorcą ale zdecydowanie nawet dorośli, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z Narnią, powinni się zapoznać z tym dziełem i zapoznać się z światem pełnym fantastycznych stworzeń.

Pieśń Lodu i Ognia 

Na tej liście oczywiście nie mogło zabraknąć słynnej ,,Gry o Tron” i świata Pieśń Lodu i Ognia. W historii tej nie zabraknie ciekawych bohaterów, politycznych intryg, czy magii oraz smoków, a jak wszyscy dobrze wiemy smoki są fajne. Dzieło zdecydowanie polecamy przeczytać nim obejrzymy serial. Książki G.R.R Martina są zdecydowanie warte polecenia starszym odbiorcą.